ECQ-E6472JF3
Part Number:
ECQ-E6472JF3
Description:
CAP FILM 4700PF 5% 630VDC RAD
Capacitance :
4700 pF
Height - Seated (Max) :
0.591" (15.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Last Time Buy
Ratings :
Size / Dimension :
0.472" L x 0.177" W (12.00mm x 4.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V