ECQ-E6102KF
Manufacturer:
Panasonic
Part Number:
ECQ-E6102KF
Category:
Film Capacitors
Description:
CAP FILM 1000PF 10% 630VDC RAD
Manufacturer :
Panasonic
Category :
Film Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
1000 pF
Dielectric Material :
Polyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Last Time Buy
Ratings :
Size / Dimension :
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V