ECW-U1H822JB5
Part Number:
ECW-U1H822JB5
Description:
CAP FILM 8200PF 5% 50VDC 1206
Capacitance :
8200 pF
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
50V