947D331K102BDMSN
Part Number:
947D331K102BDMSN
Description:
CAP FILM 330UF 10% 1KVDC RADIAL
In Stock:
112
Capacitance :
330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.3 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
3.465" (88.00mm)
Lead Spacing :
1.772" (45.00mm)
Operating Temperature :
-45°C ~ 85°C
Size / Dimension :
3.543" Dia (90.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
230V
Voltage Rating - DC :
1000V (1kV)