B32778P6506K000
Part Number:
B32778P6506K000
Description:
CAP FILM 50UF 10% 630VDC RADIAL
In Stock:
108
Applications :
Automotive
Capacitance :
50 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.9 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.969" (50.00mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V