B32526R0107K000
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
Part Number:
B32526R0107K000
Category:
Film Capacitors
Description:
CAP FILM 100UF 10% 63VDC RADIAL
In Stock:
718
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Category :
Film Capacitors
Applications :
Automotive; EMI, RFI Suppression
Capacitance :
100 µF
Dielectric Material :
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Height - Seated (Max) :
1.280" (32.50mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
1.634" L x 0.709" W (41.50mm x 18.00mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
40V
Voltage Rating - DC :
63V