B32686S7224J565
Part Number:
B32686S7224J565
Description:
CAP FILM 0.22UF 5% 1.25KVDC SCRW
In Stock:
128
Applications :
Snubber
Capacitance :
0.22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
1.280" (32.50mm)
Lead Spacing :
1.122" (28.50mm)
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Package / Case :
Rectangular Box
Size / Dimension :
1.654" L x 0.709" W (42.00mm x 18.00mm)
Termination :
Screw Terminals
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
450V
Voltage Rating - DC :
1250V (1.25kV)