B32776E9206K000
Part Number:
B32776E9206K000
Description:
CAP FILM 20UF 10% 900VDC RADIAL
In Stock:
433
Capacitance :
20 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7.3 mOhms
Height - Seated (Max) :
1.457" (37.00mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.654" L x 1.102" W (42.00mm x 28.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
900V