B32776Z5306K000
Part Number:
B32776Z5306K000
Description:
FILM CAP MKP DC FILTERING - 600V
In Stock:
440
Applications :
DC Link, DC Filtering
Capacitance :
30 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5.8 mOhms
Height - Seated (Max) :
1.673" (42.50mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Size / Dimension :
1.654" L x 1.102" W (42.00mm x 28.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
600V