C4AQQBW5130M3HJ
Part Number:
C4AQQBW5130M3HJ
Description:
CAP FILM 13UF 5% 1.1KVDC RADIAL
In Stock:
132
Capacitance :
13 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5.4 mOhms
Features :
Low ESL
Height - Seated (Max) :
1.740" (44.20mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Size / Dimension :
1.634" L x 0.945" W (41.50mm x 24.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1100V (1.1kV)