B32774D8126K000
Part Number:
B32774D8126K000
Description:
CAP FILM 12UF 10% 800VDC RADIAL
Capacitance :
12 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6.8 mOhms
Height - Seated (Max) :
1.437" (36.50mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.240" L x 0.866" W (31.50mm x 22.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
800V