WMF6S47K-F
Part Number:
WMF6S47K-F
Description:
CAP FILM 0.047UF 630VDC AXIAL
Capacitance :
0.047 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.429" Dia x 1.000" L (10.90mm x 25.40mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V