B32714H2505K000
Part Number:
B32714H2505K000
Description:
MKP DC FILTERING - 1200VDC, 5UF
Capacitance :
5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5.5 mOhms
Height - Seated (Max) :
1.437" (36.50mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial
Size / Dimension :
1.240" L x 0.866" W (31.50mm x 22.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1200V (1.2kV)