B32684A6474K000
Part Number:
B32684A6474K000
Description:
CAP FILM 0.47UF 630VDC RADIAL
In Stock:
720
Applications :
High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) :
1.181" (30.00mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension :
1.240" L x 0.748" W (31.50mm x 19.00mm)
Termination :
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
300V
Voltage Rating - DC :
630V