R4Y5N23305000K
Part Number:
R4Y5N23305000K
Description:
CAP FILM 500VAC Y1 0.033UF RADL
In Stock:
180
Capacitance :
0.033 µF
Height - Seated (Max) :
0.870" (22.10mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
1.043" L x 0.512" W (26.50mm x 13.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
500V
Voltage Rating - DC :
3000V (3kV)