B32714H5505K000
Part Number:
B32714H5505K000
Description:
MKP DC FILTERING - 500VDC, 5UF 1
Capacitance :
5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
10.8 mOhms
Height - Seated (Max) :
0.827" (21.00mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial
Size / Dimension :
1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
500V