WMF1P33K-F
Part Number:
WMF1P33K-F
Description:
CAP FILM 0.33UF 10% 100VDC AXIAL
Capacitance :
0.33 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.413" Dia x 1.185" L (10.50mm x 30.10mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
65V
Voltage Rating - DC :
100V