715P2725800LA3
Part Number:
715P2725800LA3
Description:
CAP FILM 2700PF 5% 1.8KVDC RAD
Capacitance :
2700 pF
Height - Seated (Max) :
0.669" (17.00mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.362" Dia x 1.122" L (9.20mm x 28.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
800V
Voltage Rating - DC :
1800V (1.8kV)