B32653A1223K189
Part Number:
B32653A1223K189
Description:
CAP FILM 0.022UF 10% 1.6KVDC RAD
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Capacitance :
0.022 µF
Features :
Low ESL
Height - Seated (Max) :
0.650" (16.50mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Package / Case :
Radial
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
500V
Voltage Rating - DC :
1600V (1.6kV)