R75LF22204000K
Part Number:
R75LF22204000K
Description:
CAP FILM 0.022UF 10% 560VDC RAD
Applications :
DC Link, DC Filtering
Capacitance :
0.022 µF
Height - Seated (Max) :
0.358" (9.10mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
560V