B32529D5335K289
Part Number:
B32529D5335K289
Description:
CAP FILM 3.3UF 10% 50VDC RADIAL
Capacitance :
3.3 µF
Dielectric Material :
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.307" L x 0.307" W (7.80mm x 7.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
32V
Voltage Rating - DC :
50V