B32529C0272J289
Part Number:
B32529C0272J289
Description:
CAP FILM 2700PF 5% 63VDC RADIAL
Capacitance :
2700 pF
Dielectric Material :
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
40V
Voltage Rating - DC :
63V