B25620B1227K321
Part Number:
B25620B1227K321
Description:
CAP FILM 220UF 10% 1.32KVDC RAD
In Stock:
363
Capacitance :
220 µF
Height - Seated (Max) :
5.039" (128.00mm)
Lead Spacing :
1.260" (32.00mm)
Mounting Type :
Chassis, Stud Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
3.346" Dia (85.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1320V (1.32kV)