B32776G8306J000
Part Number:
B32776G8306J000
Description:
CAP FILM 30UF 800VDC RAD 4 LEAD
In Stock:
365
Applications :
DC Link, DC Filtering
Capacitance :
30 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5.1 mOhms
Height - Seated (Max) :
1.772" (45.00mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial - 4 Leads
Size / Dimension :
1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
800V