B32526T1336K000
Part Number:
B32526T1336K000
Description:
CAP FILM 33UF 10% 100VDC RADIAL
In Stock:
218
Capacitance :
33 µF
Dielectric Material :
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Height - Seated (Max) :
0.591" (15.00mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
1.634" L x 0.945" W (41.50mm x 24.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V