EZP-E57126LTB
Part Number:
EZP-E57126LTB
Description:
CAP FILM 12UF 15% 575VDC RADIAL
In Stock:
643
Capacitance :
12 µF
Height - Seated (Max) :
0.807" (20.50mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial
Size / Dimension :
1.634" L x 0.965" W (41.50mm x 24.50mm)
Tolerance :
±15%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
575V