B32924B4335K000
Part Number:
B32924B4335K000
Description:
CAP FILM 3.3UF 10% 650VDC RADIAL
In Stock:
246
Applications :
EMI, RFI Suppression
Capacitance :
3.3 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
85C/85% Humidity
Height - Seated (Max) :
1.890" (48.00mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Ratings :
X2
Size / Dimension :
1.240" L x 0.866" W (31.50mm x 22.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
350V
Voltage Rating - DC :
650V