EZP-Q38106LTB
Part Number:
EZP-Q38106LTB
Description:
CAP FILM 10UF 5% 380VAC RADIAL
In Stock:
576
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
13.3 mOhms
Height - Seated (Max) :
1.594" (40.50mm)
Lead Spacing :
2.067" (52.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
2.264" L x 0.984" W (57.50mm x 25.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
380V