EZP-Q33705LTA
Part Number:
EZP-Q33705LTA
Description:
CAP FILM 7UF 5% 330VAC RADIAL
In Stock:
228
Capacitance :
7 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12.2 mOhms
Height - Seated (Max) :
1.614" (41.00mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.614" L x 1.024" W (41.00mm x 26.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
330V