B32776T8685K000
Part Number:
B32776T8685K000
Description:
CAP FILM 6.8UF 10% 800VDC RADIAL
Applications :
DC Link, DC Filtering
Capacitance :
6.8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
22.1 mOhms
Height - Seated (Max) :
0.591" (15.00mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial
Size / Dimension :
1.634" L x 0.945" W (41.50mm x 24.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
800V