EZP-V80905LTA
Part Number:
EZP-V80905LTA
Description:
CAP FILM 9UF 10% 800V RADIAL
In Stock:
200
Applications :
DC Link, DC Filtering
Capacitance :
9 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12.6 mOhms
Height - Seated (Max) :
1.673" (42.50mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial
Size / Dimension :
1.220" L x 0.807" W (31.00mm x 20.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
800V