EZP-V1B405LTT
Part Number:
EZP-V1B405LTT
Description:
CAP FILM 4UF 10% 1100V RADIAL
In Stock:
475
Capacitance :
4 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
23.5 mOhms
Height - Seated (Max) :
1.181" (30.00mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial
Size / Dimension :
1.614" L x 0.591" W (41.00mm x 15.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1100V (1.1kV)