EZP-Q38155LTA
Part Number:
EZP-Q38155LTA
Description:
CAP FILM 1.5UF 5% 380VAC RADIAL
In Stock:
300
Capacitance :
1.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
48.8 mOhms
Height - Seated (Max) :
1.161" (29.50mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.614" L x 0.591" W (41.00mm x 15.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
380V