ECQ-UAAF475ED
Part Number:
ECQ-UAAF475ED
Description:
CAP FILM 4.7UF 10% 275VAC RADIAL
In Stock:
225
Applications :
EMI, RFI Suppression
Capacitance :
4.7 µF
Height - Seated (Max) :
1.319" (33.50mm)
Lead Spacing :
1.476" (37.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
X2
Size / Dimension :
1.614" L x 0.709" W (41.00mm x 18.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
275V