B32654A3335J000
Part Number:
B32654A3335J000
Description:
CAP FILM 3.3UF 5% 250VDC RADIAL
In Stock:
535
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Capacitance :
3.3 µF
Height - Seated (Max) :
0.965" (24.50mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Package / Case :
Radial
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
1.240" L x 0.591" W (31.50mm x 15.00mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
250V