B32674D4155J000
Part Number:
B32674D4155J000
Description:
CAP FILM 1.5UF 5% 450VDC RADIAL
Applications :
Automotive; DC Link, DC Filtering
Capacitance :
1.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
22.1 mOhms
Features :
Long Life
Height - Seated (Max) :
0.748" (19.00mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
450V