B32924H3684M
Part Number:
B32924H3684M
Description:
CAP FILM 0.68UF 20% 630VDC RAD
Applications :
Automotive; EMI, RFI Suppression
Capacitance :
0.68 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
85C/85% Humidity
Height - Seated (Max) :
0.748" (19.00mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Ratings :
AEC-Q200, X2
Size / Dimension :
1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
305V
Voltage Rating - DC :
630V