ECW-F6913JL
Part Number:
ECW-F6913JL
Description:
CAP FILM 0.091UF 5% 630VDC RAD
Capacitance :
0.091 µF
Height - Seated (Max) :
0.559" (14.20mm)
Lead Spacing :
0.492" (12.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.610" L x 0.327" W (15.50mm x 8.30mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
223V
Voltage Rating - DC :
630V