ECH-U1184GCV
Part Number:
ECH-U1184GCV
Description:
CAP FILM 0.18UF 2% 100VDC 2825
Capacitance :
0.18 µF
Height - Seated (Max) :
0.169" (4.30mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
2825 (7163 Metric)
Size / Dimension :
0.280" L x 0.248" W (7.10mm x 6.30mm)
Tolerance :
±2%
Voltage Rating - AC :
40V
Voltage Rating - DC :
100V