ECQ-UAAV474T1
Part Number:
ECQ-UAAV474T1
Description:
CAP FILM 0.47UF 10% 310VAC RAD
Applications :
Automotive; EMI, RFI Suppression
Capacitance :
0.47 µF
Height - Seated (Max) :
0.650" (16.50mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
AEC-Q200, X2
Size / Dimension :
1.024" L x 0.354" W (26.00mm x 9.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
310V