B32613A6154J008
Part Number:
B32613A6154J008
Description:
CAP FILM 0.15UF 5% 630VDC RADIAL
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Capacitance :
0.15 µF
Height - Seated (Max) :
0.551" (14.00mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
1.043" L x 0.295" W (26.50mm x 7.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V