B32682A6222K000
Part Number:
B32682A6222K000
Description:
CAP FILM 2200PF 10% 630VDC RAD
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Capacitance :
2200 pF
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Package / Case :
Radial
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
300V
Voltage Rating - DC :
630V