ECQ-UAAV124T1
Part Number:
ECQ-UAAV124T1
Description:
CAP FILM 0.12UF 10% 310VAC RAD
Applications :
Automotive; EMI, RFI Suppression
Capacitance :
0.12 µF
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
AEC-Q200, X2
Size / Dimension :
0.728" L x 0.315" W (18.50mm x 8.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
310V