ECQ-UBAF683V6
Part Number:
ECQ-UBAF683V6
Description:
CAP FILM 0.068UF 10% 300VAC RADI
Capacitance :
0.068 µF
Height - Seated (Max) :
0.709" (18.00mm)
Lead Spacing :
0.492" (12.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
0.728" L x 0.315" W (18.50mm x 8.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
300V