ECW-FE2J334J
Part Number:
ECW-FE2J334J
Description:
CAP FILM 0.33UF 5% 630VDC RADIAL
Capacitance :
0.33 µF
Height - Seated (Max) :
0.571" (14.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.689" L x 0.335" W (17.50mm x 8.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
141V
Voltage Rating - DC :
630V