B32641B6682K
Part Number:
B32641B6682K
Description:
CAP FILM 6800PF 10% 630VDC RAD
Applications :
High Frequency, Switching
Capacitance :
6800 pF
Height - Seated (Max) :
0.354" (9.00mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
400V
Voltage Rating - DC :
630V