B32522C6473K
Part Number:
B32522C6473K
Description:
CAP FILM 0.047UF 10% 400VDC RAD
Capacitance :
0.047 µF
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Not For New Designs
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V