ECW-FE2W684K
Part Number:
ECW-FE2W684K
Description:
CAP FILM 0.68UF 10% 450VDC RAD
Capacitance :
0.68 µF
Height - Seated (Max) :
0.492" (12.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.689" L x 0.276" W (17.50mm x 7.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
84V
Voltage Rating - DC :
450V