B32522C3224J000
Part Number:
B32522C3224J000
Description:
CAP FILM 0.22UF 5% 250VDC RADIAL
Capacitance :
0.22 µF
Height - Seated (Max) :
0.413" (10.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
250V