B32620A3223J000
Part Number:
B32620A3223J000
Description:
CAP FILM 0.022UF 5% 250VDC RAD
Capacitance :
0.022 µF
Height - Seated (Max) :
0.335" (8.50mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
140V
Voltage Rating - DC :
250V